Zwierzęta

Jakie zwierzę lepiej mieć w mieszkaniu?

Jakie zwierzę lepiej mieć w mieszkaniu?
Zadowolony
 1. Psy i koty dużych i małych ras
 2. Małe słodkie zwierzęta
 3. Płazy i gady
 4. Ptaki
 5. Owady

Zwierzę w mieszkaniu to radość! Są zabawne i spontaniczne, zwłaszcza dzieci będą zachwycone pojawieniem się zwierzaka w domu. Dziecko uwielbia się z nimi bawić, uczy się troski i odpowiedzialności. Przed podjęciem decyzji, które zwierzę ma mieć w mieszkaniu, należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Weź pod uwagę warunki życia, dostępność wolnego czasu i oczywiście gusta i preferencje każdego członka rodziny.

Psy i koty dużych i małych ras

Psy są inteligentnymi zwierzętami, są doskonale wyszkolone i lojalne wobec swojego pana z całego serca. Te zwierzęta wymagają dla siebie dużej uwagi, uwielbiają bawić się, rozmawiać i spacerować z nimi. Psy mogą mieć imponujący rozmiar. Dla miłośników dużych zwierząt przedstawiamy 10 największych ras psów:

 • Irlandzki wilczarz;
 • doberman;
 • Labrador;
 • Nowa Fundlandia;
 • pies niemiecki;
 • komondor;
 • Św. Bernard;
 • moskiewski strażnik;
 • owczarek kaukaski i środkowoazjatycki;
 • Mastif tybetański, angielski, hiszpański, pirenejski i tybetański.

Duży pies jest wiernym obrońcą swojego właściciela, nie straszy go na spacerze po ciemku.

Ale zawartość takiego zwierzęcia ma swoją specyfikę. Mają dużo energii, którą trzeba uwolnić. Psa należy wyprowadzać 2 razy dziennie i dać mu wystarczająco dużo czasu na przejechanie. Należy zauważyć że zgodnie z prawem w miejscach publicznych pies musi być na smyczy i mieć kaganiec.

  Koty potrafią również zaskoczyć swoimi parametrami, np. wysokość w kłębie sawanny sięga 1 m, a waga to 20 kg. Inne duże koty obejmują następujące rasy:

  • Maine Coon;
  • chausie;
  • leśnictwo norweskie;
  • Syberyjski.

  Wielkie koty są piękne! Są pełne wdzięku, imponujące i dumne.Uwielbiają bawić się i biegać po mieszkaniu. Niektóre rasy, takie jak sawanna, zaleca się chodzić na smyczy. Chociaż koty są bardziej niezależne niż psy, przywiązują się również do swojego właściciela i nudzą się, jeśli ten odchodzi na dłuższy czas.

  Trzymanie dużego zwierzęcia w mieszkaniu wymaga dużej przestrzeni życiowej.

  Idealnym miejscem dla nich będzie letni domek lub prywatny dom. Woliery i ocieplane budki są przeznaczone dla psów. Zwierzę czuje się komfortowo i nie przeraża innych swoim rozmiarem. Jeśli mieszkanie jest małe, lepiej wybrać bardziej „zwarte” rasy psów i kotów. Buldogi, corgi, pudle, pomeranian sprawią, że Twoje życie będzie bardziej zabawne i urozmaicone, a „pluszowe” brytyjskie lub zwyczajne koty domowe wypełnią dom ciepłem i wygodą.

  Koty i psy wszystkich ras, niezależnie od wielkości, mogą niszczyć meble lub podrzeć tapetę w najbardziej widocznym miejscu. Szczególnie nastoletnie zwierzę, bo musi biegać, bawić się, ostrzyć zęby i pazury. Kupują specjalny drapak dla kota, ale przyzwyczajenie się do niego zajmie trochę czasu. Dla psów odpowiednie są różne syntetyczne kości i zabawki, na których można ostrzyć zęby. Musisz je kupić w wyspecjalizowanych sklepach, tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że zabawka jest bezpieczna dla psa.

  Małe słodkie zwierzęta

  Jeśli chcesz mniej kłopotów - weź zwierzę do klatki. Nie musi być przeszkolony w korzystaniu z toalety, chodzić i myć włosy w całym mieszkaniu. Wystarczy wybrać odpowiedni domek, dodać trociny, nakarmić zwierzę i utrzymać dom w czystości. Opiszmy bardziej szczegółowo zwierzęta trzymane w klatkach.

  • Chomiki to zabawne gryzonie. Uwielbiają biegać na kole, spać zwinięte w kłębek i jeść, zabawnie napychając sobie policzki jedzeniem. Istnieje wiele odmian tych gryzoni, różniących się kolorem i wielkością. Najbardziej popularne są długowłose angory i syryjskie, które mogą mieć kolor złoty, czarny, szary i biały.
  • świnki morskie - zwierzęta o gęstym ciele i krótkich nogach. Mogą być szylkretowe, białe lub czerwone. W ciągu dnia stale coś żują, na przykład trawę, owoce i warzywa. Czasami wydają pisk wskazujący na niezadowolenie lub głód.
  • Ozdobne szczury - mądre i bystre gryzonie. Podatny na szkolenie i przywiązany do właściciela. Uwielbiają spędzać czas w ich ramionach. Są czyste, załatwiają się w jednym kącie. Jeśli klatka zostanie wyczyszczona na czas, w mieszkaniu nie będzie zapachu.
  • Szynszyle - zwierzęta o przepięknej sierści, z powodu której są polowane i hodowane na specjalnych fermach. Ale te zwierzęta są trzymane w domu. Potrzebują przestronnej klatki, której minimalny rozmiar to 50 × 70 cm, lub lepiej woliery. W ciągu dnia szynszyla zwykle śpi, a w nocy nie śpi: je, ostrzy zęby, skacze i ciągle coś szeleści. Z tego powodu klatki nie należy umieszczać w sypialni.
  • Króliki ozdobne - spokojne i bezpretensjonalne zwierzaki. Zwierzę może być trzymane w obszernej wolierze lub w małej klatce. W tym drugim przypadku „uszatego” trzeba czasem wypuścić do skoku, ciągłe siedzenie w ciasnej przestrzeni ma zły wpływ na zdrowie i samopoczucie królika.
  • Fretki - zwierzęta o wydłużonym ciele i miękkim futrze. Jeśli dasz im wolność, wczołgają się w każdą szczelinę i przegryzą całe mieszkanie. Z tego powodu wiele osób woli trzymać je w przestronnych klatkach, pozwalając im biegać tylko kilka razy dziennie. Osoby o wyostrzonym węchu powinny wiedzieć, że zwierzę ma specyficzny zapach, który nie wszystkim się podoba.

  Klatka ze zwierzakiem jest umieszczona z dala od przeciągów i bezpośredniego światła słonecznego.

   Umieścili w nim dom, miskę na jedzenie, poidło i tacę. Zainstalowany jest również mały pojemnik z drobnym piaskiem, za pomocą którego zwierzęta czyszczą futra. Dbanie o dom swojego pupila nie jest trudne: resztki jedzenia należy wyrzucać, odświeżać wodę i zmieniać trociny co 3-4 dni.

   Płazy i gady

   Miłośnicy niezwykłych egzotycznych zwierząt powinni zwrócić uwagę na płazy i gady.Dla nich niezbędne jest wyposażenie terrarium lub akwaterrarium, w którym odtwarzane jest środowisko zbliżone do warunków naturalnych. Na przykład pustynia, las deszczowy lub środowisko półwodne. Przedstawiamy pełną listę najbardziej bezpretensjonalnych mieszkańców terrariów.

   • Achatina - ślimaki są duże, dorastają do 20-30 cm, nie wymagają szczególnej uwagi, są bardzo łatwe w pielęgnacji. Jako domek wybierany jest dla nich pojemnik z pokrywką, którego dno pokryte jest grubą warstwą podłoża torfowego.
   • Traszka - słodkie płazy. W domu osadza się je w pojemniku wypełnionym wodą z obszarami lądowymi - akwaterrarium. Traszki raz w roku mają dwutygodniowy odpoczynek, wybierają dogodne dla siebie miejsce i nie wykazują żadnej aktywności.
   • Ślizgacz stawu - doskonały pływak! Do pełnego życia będą również potrzebować akwaterrarium, w którym oprócz lamp ultrafioletowych umieszczone są lampy żarowe. W naturze ten gatunek żółwia po aktywnym pływaniu lubi wygrzewać się na słońcu.
   • Żółw środkowoazjatycki Jest bardzo przyjaznym i spokojnym zwierzęciem. Można ją nauczyć ręki, wtedy w kontakcie z właścicielem nie schowa głowy w muszli. Zawarte w przestronnych suchych terrariach. Jeśli umieścisz zwierzę w zbyt małym pojemniku, stanie się ono niespokojne i może próbować znaleźć wyjście.
   • Gekon - małe jaszczurki o różnych kolorach. Początkującym zaleca się posiadanie gekona lamparta, zwanego również cętkowanym eublefarem. Gekony mogą zrzucić ogon, ale nie należy ich do tego prowokować, bo nowy nie będzie już taki gładki i piękny.
   • Żaby - płazy o ciekawym zachowaniu. Najpopularniejszą i najłatwiejszą w pielęgnacji jest rzekotka drzewna o czerwonych oczach. Te żaby mają piękny kolor: kolorowe paski po bokach zielonego ciała i jaskrawoczerwone oczy. Mogą zmieniać kolory w zależności od warunków zewnętrznych.
   • Węże - gady o spokojnym usposobieniu. Istnieje wiele gatunków różniących się wielkością, kolorem, zachowaniem i warunkami przetrzymywania. Są małe węże, które nie przekraczają 12 cm długości, ale są po prostu olbrzymy, które dorastają do 10 m. Dla początkujących od miniaturowych gatunków polecamy węża kukurydzianego, a dla tych, którzy chcą większego zwierzęcia, wąż królewski kalifornijski , osiągając 1,5–2 m.

    Większość wymienionych gadów i płazów to drapieżniki. Dlatego w ich diecie powinny być obecne wszelkiego rodzaju owady czy małe zwierzęta.

    Na przykład gekon karmi się pająkami, karaluchami, muchami, a wąż myszami i żabami. Karmienie węży nie jest procesem dla osób o słabym sercu, dlatego lepiej porzucić utrzymanie tego gada dla tych, którzy są zbyt wrażliwi na wszystkie żywe istoty.

    Ptaki

    Jeśli chcesz, aby Twój dom był pełen dzwoniącego ćwierkania - zdobądź ptaka. Są łatwe w utrzymaniu, można je zostawić w spokoju na długi czas i nie pachną. Wadą są tylko śmieci, które wylewają się z klatki i hałas generowany przez niektóre gatunki. Jeśli chcesz zasnąć w wolny dzień, lepiej przykryj klatkę gęstą szmatką: ptaki zachowują się cicho w ciemności. Rozważ najpopularniejsze ptaki trzymane w domu.

    • Papugi To jedne z najjaśniejszych i najpiękniejszych ptaków. Najczęściej w mieszkaniach znajdują się zielone lub niebieskie papużki faliste. Ale jest wiele innych interesujących gatunków. Na przykład szary, kakadu, nimfy, gołąbki. Papugi można nauczyć mówić, wielu kupuje je właśnie w tym celu. Ale aby zwierzę mogło mówić, wymagane jest codzienne szkolenie.
    • Wyspy Kanaryjskie - zwinne i zwinne ptaki. Można ich nauczyć ręki. Jeśli chcesz posłuchać śpiewu ptaków, lepiej kupić samca, kanarki żeńskie nie śpiewają.
    • Amadyny - jasne i wesołe ptaki. Niektóre gatunki mają bardzo piękne upierzenie. Najczęściej są to zeberki - ptaki o popielatym kolorze z wyrazistymi czerwonymi policzkami.

     Udomowione ptaki trzymane są w klatce wyposażonej w poidło, karmnik i grzędy.Aby zwierzak się nie nudził, umieść lustro i zawieś dzwonek.

      Klatki nie należy ustawiać przy oknie, Twój pierzasty zwierzak może się przeziębić z powodu przeciągów. Ptaki są dość delikatnymi stworzeniami i łatwo ulegają zranieniu - należy o tym pamiętać, gdy je podnosisz.

      Gatunki dzikiego ptactwa można również trzymać w domu. Szpak, gil, czyż i słowik mogą dobrze żyć w niewoli. Przyzwyczajają się do właściciela iz przyjemnością komunikują się z nim. Niektórzy rodzą kaczki, ten ptak nie siedzi w klatce, ale swobodnie porusza się po całym mieszkaniu. Można ją oswoić, dobrze nadaje się do treningu. Aby ptak nie zepsuł się po domu, zakładają pieluchę.

      Owady

      Jeśli chcesz zaskoczyć swoich gości - zdobądź egzotycznego owada: karalucha madagaskarskiego lub patyczaka czerwonoskrzydłego. Przetrzymywane są w insektariuszach z glebą i żywymi roślinami. Owady wymagają minimum uwagi, nie hałasują ani nie pachną. Pojemnik z takim zwierzakiem nie zajmie dużo miejsca, można go bezpiecznie postawić na biurku.

      W ostatnim czasie na popularności zyskuje farma mrówek lub formikaria – to przezroczysty pojemnik, składający się z kilku komór, w których zamieszkuje kolonia mrówek.

      Możesz oglądać ich życie, jest bardzo ekscytujące. W kolonii tych owadów tworzy się ścisła hierarchia, każda z własnym zawodem i statusem. Opieka nad sztucznym mrowiskiem nie jest trudna, ale trzeba to robić regularnie. Początkującym zaleca się wybór mrówek z rodziny myrmycyn.

      Bez względu na to, jakie zwierzę masz w domu, musisz wziąć za nie odpowiedzialność. To żywe stworzenie i będzie wymagało opieki, nawet tej najmniejszej. Konieczne jest prawidłowe obliczenie swoich mocnych stron i możliwości: czy możesz karmić zwierzę zgodnie z jego potrzebami, chodzić z nim lub sprzątać w jego klatce w odpowiednim czasie. Jego życie jest teraz w twoich rękach.

      O zwierzętach, które bez zbędnych kłopotów można trzymać nawet w małym pomieszczeniu, opisuje poniższy film.

      bez komentarza

      Moda

      Piękno

      Dom