Style i modele sukienek

Sari - sukienka hinduskich bogiń i zwykłych indyjskich kobiet

Sari - sukienka hinduskich bogiń i zwykłych indyjskich kobiet
Zadowolony
 1. Trochę historii
 2. Cechy indyjskiej odzieży
 3. Styl Aishwarya Rai
 4. Ślub sari
 5. Najdroższa sari na świecie
 6. Jak to założyć?
 7. Z czym się ubrać?

Na łamach czasopism i stron internetowych prawdopodobnie nie raz widzieliście indyjskie piękności w jasnych strojach wysadzanych drogocennymi kamieniami i haftowanymi wzorami. Tkanina, którą noszą, nazywa się sari.

indyjskie sari

Sari to tradycyjny strój kobiet mieszkających w Indiach. Pojawiający się wiele wieków temu taki strój został wykonany z długiego kawałka płótna w formie prostokąta. Kobiety owinęły się takim płótnem, drapując je, by podkreślić krzywizny sylwetki i ukryć ewentualne mankamenty.

Wieki później sari są nadal popularne. To swobodna i elegancka sukienka indyjskich kobiet, a także oryginalny strój kobiet w innych krajach. Z pomocą sari piękności mogą zademonstrować swoją kobiecość, wdzięk i wdzięk.

Europejskie sari zielono-beżowe

Produkt to bezszwowe płótno o długości 5-9 metrów i szerokości około 1 metra. Pod nim kobieta zakłada spódnicę, która jest nieco krótsza od sari, oraz bluzkę zwaną choli. Bluzka często będzie pasować do koloru spódnicy i sari, chociaż jeśli sari ma jednolity kolor, wykończenie bluzki może się różnić.

Trochę historii

Z pojawieniem się sari w garderobie indyjskich kobiet wiąże się wiele legend. Według jednej z nich taką sukienkę stworzyła na magicznym krośnie tkaczka, która marzyła o idealnej kobiecie. Połączył na płótnie wszystkie cechy, które powinny być w takim pięknie, otrzymując niesamowicie piękne i długie ubrania.

Kobieta w sari

Inna legenda łączy pochodzenie sari z królem Pandava, który na hazardzie stracił fortunę i własną rodzinę. Ostatnią stratą króla była jego żona. Wrogowie chcieli ją rozebrać, chcąc zhańbić kobietę, ale nie mogli rozpiąć ubrania.Małżonka Pandava była chroniona przez Krysznę, ubierając ją w sari.

Cechy indyjskiej odzieży

Uważnie badając tkaninę sari, jej kolory, draperie i ornamenty, możesz dowiedzieć się wiele o dziewczynie, na której widzisz taką sukienkę. Sarees są w większości wykonane z jedwabiu, szyfonu lub bawełny. Jakość materiału wskazuje na zamożność noszącego sari.

Kolor stroju może wiele powiedzieć. Wdowy noszą białe sari bez wzorów, młode matki zaraz po porodzie noszą żółte sari, panny młode noszą zielone lub czerwone sari ozdobione złotym haftem. Czarną szatę nosi się niezwykle rzadko, uważając ją za pechową.

W produkcję indyjskich sari zaangażowani są wyłącznie mężczyźni. Jedna kreacja produkowana jest przez długi czas (około 6 miesięcy). Sari nie można nazwać tanim strojem, ale takie coś służy bardzo długo i często jest przekazywane potomkom.

Piękna sari

Na pierwszy rzut oka większość sari jest do siebie podobna, ale wcale tak nie jest. Każdy strój jest wyjątkowy i istnieje kilkanaście sposobów na udrapowanie go.

Styl Aishwarya Rai

Słynna indyjska aktorka wielokrotnie pojawiała się na czerwonym dywanie i innych ważnych wydarzeniach w luksusowych sari.

Aishwarya Rai piękna sari

W 2012 roku gwiazda Bollywood pojawiła się na przyjęciu charytatywnym w designerskiej lekkiej sari ze złotym haftem, aw 2013 roku jej złota sari podczas kolacji w Cannes wyglądała niesamowicie. Aktorka uzupełnia ten elegancki strój błyszczącą kopertówką i złotą biżuterią.

Chociaż czerwony kolor nie jest zbyt odpowiedni do uroczystych wydarzeń aktorskich, ponieważ łączy się z kolorem toru, ale na Aishwarya Rai sari w czerwieni wyglądają niesamowicie. Aktorka kilkakrotnie nosiła eleganckie sari w tym kolorze na premierach filmowych i imprezach charytatywnych.

 Aishwarya Rai w Krksnom Sari 2012

Ponadto Aishwarya często wybiera delikatne, czyste sari. W 2006 roku aktorka stworzyła odważny look z zieloną sari z białym haftem. Dla niego piękność podniosła muszlę kopertówki i długie kolczyki. W 2011 roku strój Aishwaryi był delikatnie różowy, a jego wykończenie składało się z koralików i srebrzystej koronki.

Ślub sari

Sari, w których wychodzi za mąż, są bardzo piękne i wyrafinowane. Produkty są ozdobione koralikami, srebrnym lub złotym haftem, cyrkoniami i innymi atrakcyjnymi dekoracjami.

Biały ślub sari

Na wybór tkaniny, wzoru i sposobu drapowania ma wpływ miejsce zamieszkania panny młodej, samopoczucie jej rodziny i inne niuanse. Na przykład w północnych regionach Indii panny młode ubierają się w czerwone sari, na wschodzie - w żółty strój, w Maharasztrze - w zielone sari, a w Assam - w śnieżnobiałe.

Najdroższa sari na świecie

W Księdze Rekordów Guinnessa w 2008 roku odnotowano najbardziej luksusowe i najdroższe sari. Produkt wyceniono na 100 tys. dolarów (około 4 mln rupii). W produkcji takiego sari wzięło udział 30 tkaczy. Strój wykonywali ręcznie przez około 7 miesięcy, tworząc naprawdę niesamowity strój.

Najdroższa sari na świecie

Sari były haftowane nićmi ze srebra, platyny i złota, a następnie zdobione diamentami, szafirami, rubinami, topazami, koralami, szmaragdami i innymi kamieniami szlachetnymi.

Jednocześnie wartość produktu tkwi nie tylko w takim wykończeniu, ale także w rysunkach na sari. Płótno zostało ozdobione 11 obrazami znanego artysty z Indii. Waga najdroższego sari wynosiła około 8 kilogramów.

Jak to założyć?

 1. Z założoną spódnicą i bluzką zacznij wkładać sari do spódnicy od prawej strony płótna.
 2. Owiń produkt od prawej strony do lewej, wykonując jedno koło. W takim przypadku spód sari powinien dotykać podłogi.
 3. Następnie zacznij zbierać fałdy saree. W zależności od długości produktu otrzymasz od 5-7 fałd lub więcej.
 4. Pofałdowane fałdy układa się za spódnicą tak, aby „wyglądały” w lewo.
 5. Owiń pozostałą wolną część płótna wokół talii i przerzuć koniec produktu przez ramię. Możesz przymocować go do ramienia za pomocą ładnych szpilek.
Jak założyć sari

Z czym się ubrać?

 • Buty odpowiednie pod sari to baletki lub sandały z płaską podeszwą.
 • Aby uzyskać elegancką wersję saree, możesz wybrać małą kopertówkę.
 • Sari to cudowne połączenie różnorodnej biżuterii, na przykład bransoletek, pierścionków, naszyjników, dużych kolczyków i innej biżuterii.
2 komentarze

Jakie to piękne! Kuszą mnie te indyjskie stroje. Chcę pojechać do Indii.

Dziękuję za piękny i przykuwający uwagę artykuł. Tyle pięknych zdjęć!

Moda

Piękno

Dom