Style i modele sukienek

Sarong - przyciągający wzrok strój plażowy

Sarong - przyciągający wzrok strój plażowy
Zadowolony
  1. Osobliwości
  2. Jak zawiązać?
  3. Z czym się ubrać?
  4. Akcesoria

Odzież plażowa ma mnóstwo opcji odzieży z całego świata. Jeśli pareo stało się już dobrze znaną częścią letniej garderoby, to wciąż przygląda się sarongowi.

Sarong

W domu można go nazwać na różne sposoby, w tym „mundu”.

Sarong to szal kwadratowy lub prostokątny o dość długim boku - około 2 m.

Właśnie swoją długością sarong różni się od pareo, które już mocno wkroczyło w nasze życie. Najdłuższy bok pareo ma zwykle 1,4 m.

Szalik sarong

Sposobów na zawiązanie sarongu jest wiele, więc jeden taki szal może zastąpić kilka rzeczy. Wielofunkcyjność jest bardzo ważna dla turystów, dlatego radzimy zwrócić na nią uwagę!

Osobliwości

Dla rdzennej ludności sarong jest pełnowymiarową częścią garderoby, skrzyżowaniem spódnicy i sukienki. Dla różnych narodów jest to tylko kobieca lub tylko męska część garderoby, dla innych noszą ją wszyscy. W zależności od trwałości tradycji narodowych sarong przekształcił się w strój odświętny i religijny, noszony zwykle na wyjątkowe okazje lub stał się charakterystycznym elementem aborygenów, stanowiąc nieodłączny element codziennego ubioru.

Rdzenni mieszkańcy używają szali wykonanych z praktycznych naturalnych tkanin o tradycyjnych kolorach, a turyści wybierają lekkie, posłuszne i latające sarongi z bawełny, jedwabiu, szyfonu i satyny. Specjalne pierścienie i sprzączki mocują sarong, który jest bardzo wygodny w noszeniu. Tajowie często mocują materiał na ciele, imitując szerokie spodnie.

Szczególny wdzięk, jakim obdarzają kobiety ubrania, płynność ruchów i możliwość łatwej zmiany kształtu sprawiły, że sarong stał się obiektem zainteresowania projektantów.Tak więc letnia garderoba została uzupełniona o uniwersalny i piękny detal, który sprawia, że ​​obraz jest tajemniczy. Niezwykłe kolory, ich połączenia i dziwaczne wzory wymyślono również dla mody na szaliki.

Oprócz tradycyjnych metod barwienia i tkania nici zaczęto stosować malowanie na tkaninie (na przykład batik lub ikat).

Sarong na biodrach

Po przyniesieniu saronga do domu można z niego zrobić przedmiot artystyczny (torbę, chustę lub chustkę), a nawet element wyposażenia wnętrz (w postaci zasłon, narzut, paneli, obrusów). Lub możesz włożyć go do walizki, czekając na nowe podróże.

Jak zawiązać?

Sarong ma duży rozmiar, więc jeśli masz wyobraźnię, możesz tworzyć romantyczne lub etniczne obrazy. Najczęściej sarong jest wiązany na biodrach lub w talii jak spódnica.

Sposoby wiązania sarong

Przyjrzyjmy się typowym sposobom zawiązywania sarongu. Wiele z nich jest prostych i nie zajmie dużo czasu.

Sposoby wiązania sarong

Opcja karaibska

Pozwala wybrać wysokość chusty na ciele: na biodrach lub wysoko pod biustem. Owijając się szalikiem, musisz zawiązać ogony z przodu w supeł (mogą pozostać wolne lub ukryte). Bardziej elegancka metoda różni się tym, że węzeł jest przesunięty: biorą jeden koniec, a jako drugi ogon węzła po prostu przecinają kawałek materiału wzdłuż wierzchu. Pozostała część materiału ma charakter zapachowy, delikatnie chowając go do środka w talii i maskując w ten sposób węzeł.

Sarong - karaibski sposób wiązania

Wersja tajska

Umieszczają tkaninę w pionie, owijają krótką krawędź wokół ciała i wiążą ją z przodu. Dół szala jest skręcony z jednej lub obu stron, końce są uniesione do pasa, a pierwszy węzeł jest zakryty tą draperią. Tkaninę można poprowadzić od dołu między nogawkami, w ten sposób uzyskuje się haremki. Ta opcja jest niezawodna i łatwa w użyciu.

Sarong - tajski sposób wiązania

w Birmie

Zszyj sarong wzdłuż krótszej krawędzi, pozostawiając otwory. Zakładając „fajkę”, przechwytują „kucyki” wzdłuż górnej krawędzi, wiążąc je z przodu, tworząc fałdy skierowane do wewnątrz. Węzły kucyka są owinięte do wewnątrz. Ta metoda pomoże zamienić szalik w spódnicę lub sukienkę.

Najprostsze opcje to zagięcie tkaniny wzdłuż, owinięcie jej wokół bioder i związanie jej górnych krawędzi. To zakończy minispódniczkę. Piękne asymetryczne spódnice uzyskuje się poprzez złożenie kwadratowego sarongu.

Sarong mini spódniczka

Kursy mistrzowskie pomogą Ci uszyć sukienkę w ciągu kilku sekund:

  • Przekładając materiał za plecami, skrzyżowaj górne końce na klatce piersiowej, zwiń je w pęczki i zawiąż z tyłu szyi.
  • Zostaw jedną krawędź z boku, unosząc sarong przez klatkę piersiową, wsuń szalik za plecy i owiń go wokół ciała, z tyłu będzie zakładka materiału. Postaraj się pozostawić dolny róg szala swobodnie nad tkaniną. Drugi górny róg może również znajdować się z boku. Te końce posłużą jako paski: unosimy je do przodu w górę spod pach, zawiązujemy z tyłu szyi.
  • W podobny sposób można zawiązać krótszą chustę na jednym ramieniu: środek sarongu jest zorientowany w jedną stronę, z drugiej strony tkanina jest założona pod pachami, rogi chusty po złożeniu tego krzyża w tobołki, podnoszone na ramię i wiązane od góry. Efektem jest asymetryczna sukienka w stylu antycznym.

To najpopularniejsze sposoby. Warto poeksperymentować, aby znaleźć własną wersję, ponieważ dobrze dobrany wzór i odpowiednio zawiązany sarong doda elegancji sylwetce.

Na przykład dla pań z bujnym biustem lepiej zawiązać sarong jak spódnicę, a przy drobnej zawiązać węzły na klatce piersiowej. Prawidłowy rysunek pionowy lub ukośny pomoże poprawić kompletność. Szal wiązany nad talią doda wzrostu. Im węższe ramiona, tym wyższy powinien być sarong.

Sarong jako spódnica dla pucołowatych

Z czym się ubrać?

Rdzenni mieszkańcy noszą te spódnice ze specjalnymi bluzkami. Ale reszta świata woli używać sarongu jako części stroju plażowego, łącząc go z oddzielnymi i jednoczęściowymi kostiumami kąpielowymi, topami i lekkimi otwartymi butami.

Sarong

Eleganckie i ekskluzywne szaliki można nosić na letnie przyjęcia jako sukienkę, uzupełniając strój o sandały na obcasie lub na platformie. Podstawowe klapki i klapki plażowe dopełnią każdy wygląd sarongu.Ciekawe będą wariacje z butami z wiązaniami, gdy tasiemki, paski „otulają” nogi.

Akcesoria

Biorąc pod uwagę specyfikę takich letnich ubrań, z dodatków można poprzestać na czapkach, opaskach na głowę i apaszkach. Swoje miejsce znajdą też jasne dekoracje. Może to być niedroga biżuteria, kolorowe kolczyki, bransoletki, masywne naszyjniki z kamieni lub szkła. Ciekawe zestawy muszli, korali, piór.

Plaża wygląda uwielbiam torby wykonane z naturalnych materiałów: bawełny, słomy itp. Duże czy małe, twarde czy miękkie jak plecaki, o najróżniejszych kształtach - to zależy od Twoich preferencji i potrzeb.

Specjalne klamry-guziki, jak w apaszkach, pomagają bezpiecznie zapiąć strój. Występują w różnych kształtach, aby Twój wygląd był jeszcze bardziej wyrafinowany i elegancki. Nosząc sarong jako sukienkę, możesz go przepasać. Współczesna interpretacja na to pozwala.

Sarong w połączeniu z szerokim pasem

Letni look nie jest kompletny bez dużych okularów przeciwsłonecznych, ponieważ to właśnie te okulary pomogą chronić oczy przed palącymi promieniami. Sarong jako strój to nie tylko hołd dla mody i piękna, ale także bardzo funkcjonalna i wygodna rzecz, która może stać się głównym elementem wizerunku. Warto zaopatrzyć się w parę par sarongów, aby codziennie zmieniać swój wygląd!

bez komentarza

Moda

Piękno

Dom